IMG

Úvod > Škola > O nás

Vítáme Vás na stránkách Základní školy Děhylov

Základní škola Děhylov je školou málotřídní - do školního roku 2009 / 2010 již mnoho let školou trojtřídní, od školního roku 2010 / 2011 školou čtyřtřídní. Vyučujeme na dvou školních budovách – ve školní budově v Děhylově a ve školní budově v Dobroslavicích.

Naši školu navštěvují žáci z Děhylova, Dobroslavic, Ostravy – Plesné, Ostravy – Martinova a Ostravy – Poruby. Počet žáků za posledních několik let se pohybuje okolo 50 – 60. Zároveň přijímáme žáky k individuálnímu vzdělávání. Ve školní budově Děhylov jsou dvě učebny, školní družina, tělocvična a venkovní učebna. Výdejna stravy se nachází v prostorách Obecního úřadu Děhylov, kam žáci docházejí.

Ve školní budově Dobroslavice jsou dvě učebny, tělocvična, venkovní učebna, výdejna stravy, venkovní hřiště a učebna pro výuku hry na hudební nástroje (pobočka Základní umělecké školy Háj ve Slezsku).

V obou školních budovách jsou učebny světlé, prostorné, vybavené výškově stavitelným nábytkem. Obě školní budovy mají školní zahradu.

Právní forma: Příspěvková organizace
Zřizovatel školy: Obec Děhylov, Výstavní 17, 747 94 Děhylov