IMG
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Stávka 27. 11. 2023

Stávka 27. 11. 2023Datum konání:
27.11.2023

Vážení rodiče,

zaměstnanci naší školy se v pondělí 27. 11. 2023 zapojí do celodenní stávky. Co nás k tomu vede?
 
1. Předmětem stávky z naší strany rozhodně není zvýšení platů pedagogů, jak se všude prezentuje.
2. Protestujeme především proti nedostatečnému financování nepedagogických pracovníků.
3. Další reálný problém, o kterém se v médiích moc neinformuje, je záměr snížit ukazatel, kolik hodin může škola v daném jednom týdnu odučit. POZOR! Nejedná se o to, že by děti měly méně předmětů nebo méně hodin. Jedná se o to, že bude třeba ještě více spojovat třídy v jeden celek. To pak povede k tomu, že již nebude třída samostatně například na cizí jazyky, informatiku aj. Přičemž víme, že rozdělení vedlo ke zlepšení výuky a výsledků vzdělávání. Nemluvě o tom, že již nebude možné zavádět inovativní metody do výuky. Vzhledem k inkluzi, která tímto však nebude zrušena, se nejedná ani tak o krok zpět, nýbrž o krok do propasti. Reálně tak hrozí PROPOUŠTĚNÍ pedagogických pracovníků a pedagogickým asistentům, které díky zavedené inkluze (integrace žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a nadaní žáci) na školách potřebujeme.
 
Myslíme si, že bychom dané téma mohli rozebírat hlouběji a hlouběji. Avšak tato zpráva má jiný úkol. Má Vám nastínit situaci a přinést stručné vysvětlení toho, co se momentálně děje a o čem média příliš neinformují.
Účastníme se na základě svobodného rozhodnutí pracovníků, a to v koordinaci s dalšími organizacemi, které se proti chystaným změnám rovněž vymezily. Vyjádření dotčených organizací, včetně společného smluveného stanoviska, zasíláme v přílohách k této zprávě. 
Škola včetně všech našich ostatních zařízení (školní družina, jídelna) budou pro tento den zavřeny.
 
Věříme, že nás v naší snaze zajistit dětem co nejlepší podmínky pro vzdělávání podpoříte a omlouváme se za způsobené komplikace.
 
Mgr. Simona Kovaříková
ředitelka školy

Stanovisko Rady Asociace ředitelů základních škol ČR ke stávce schválené.pdf

dopis_RODIČE_27._11.2023 (2).doc

Důvody pro stávku.pdf