Tak jsme se báli zbytečně, počasí nakonec vyšlo na výbornou a my si středeční výlet na Hukvaldy parádně užili. Procházka oborou, pohled na stádo daňků a stoleté stromy, to musí bavit každého. Jako odměna za výšlap následovala svačinka a pak vzhůru na workshopy. 1. - 3. třída měla skvělého pana průvodce, 4. - 5. třída zase úžasnou slečnu. 90 minut s nimi uteklo jako voda. Jak se žilo ve středověku na hradě, kdo zde pracoval a jaký život lidé měli? To vše jsme se zábavnou formou dozvěděli. Následovala komentovaná prohlídka tvrze, výstup na nejvyšší místa a úchvatné pohledy do krajiny. Svačina, sestup dolů, nákup suvenýrů a hurá domů.
Tak zase někdy příště ahooooj!