V květnu jsme se vydali vlakem do Knihovny Petra Bezruče, kde na nás čekal program o Karlu IV. Děti ze 4. třídy si doplnily nedávno probíranou látku, žáci z 5. třídy si vše připomněli. Beseda byla velmi poutavá a čas utekl jako voda.
Také zpáteční cesta vlakem proběhla pohodově. Bylo nutné doplnit tekutiny a dojíst svačiny. Autobus v Děhylově na vlak časově navazoval. Co už z důvodu opravy mostu a zpoždění autobusu nenavazovalo, byl přípoj do Dobroslavic. To nám ale náladu nezkazilo a za slunného počasí jsme se vydali naučnou stezkou do školy. V přírodovědě probírané učivo o ekosystému pole, louka i les v praxi vše propojilo.
Bylo to skvělé, určitě rádi podobný výlet zase zopakujeme.