Jaro nás vítá svými hřejivými slunečními paprsky a my se vydáváme do přírody. Proč jsou rostliny barevné? Jak se opylují? Jakou funkci mají jednotlivé části rostlin a proč v lesích na jaře rostou krásné kvetoucí rostliny a později se už s nimi nesetkáme? Na všechny tyto i další otázky děti hledaly odpovědi. Nechyběla netradiční hodina českého jazyka a prvouky. Navštívili jsme také výtvarnou dílnu Radost paní Soni Klapetkové v Dobroslavicích. Kde si děti vytvořily z keramické hlíny dárečky pro maminky. V lesích jsme zkontrolovali tůňky a rozhodli se je na příští výpravě vyčistit, aby měla zvířátka a rostliny dostatek vláhy.